1971'den beriECA Teknolojisi

AQUAMIRUS® NEDİR?

AQUAMIRUS® yüksek düzeyde dezenfeksiyon sağlayan yeni nesil anti-mikrobiyal bir çözeltidir. Bakteri, virüs, mantar, spor, küf ve yosun gibi tüm zararlı mikroorganizmaları yok eder. Tuz ve sudan üretildiğinden ekolojik ve doğaldır. T.C. Sağlık Bakanlığı’nın akredite ettiği bağımsız laboratuvarlar ve üniversitelerin mikrobiyoloji bölümleri tarafından onaylanmıştır. AQUAMIRUS® diğer bütün biyosidal ürünlerden çok daha hızlıdır ve daha geniş etki alanına sahiptir. Etkinliğin ana nedeni yüksek redox (1200 mV) değeridir. Mikroorganizmaları yok edişi sadece kimyasal yoldan değil elektrik akımı yardımıyla da gerçekleşir. Etkileşim süresi çok kısadır. Aktif bileşenlerinin meta-stabilitesinden dolayı hiçbir mikroorganizma sürekli ya da uzun süreli direnç gösteremez ve direnç geliştiremez. Her hangi bir malzeme üzerinde aşındırma, korozivite ve zararlı etkisi yoktur. İz bırakmaz, kalıntı oluşturmaz. Tahriş edici etkisi olmaz. Silme, daldırma, sürtünme, ıslatma, püskürtme, sprey ile dağıtma gibi farklı şekilde kullanılmasıyla çok yönlüdür. AQUAMIRUS® yüksek düzeyde dezenfeksiyon sağlayarak bu alanda kullanılan dezenfektanların %99‘dan fazlasının yerine geçebilir. Raf ömrü uzundur. Kullanımı kolaydır ve uygun maliyetlidir. Tüketim yerinde ECAPRO üniteleriyle anında ve gerektiği kadar üretilebilir.

AQUAMIRUS® mideye alındığında, deriden emdirilme yoluyla veya solunum yoluyla uygulandığında en düşük seviyede zararlı maddelerin sınıfına (sınıf IV) girer. Deri ve gözün mukoz membranları üzerinde lokal tahriş edici bir etkisi yoktur. Hassaslaştırıcı ve kümülatif (biriken, artan) özelliklere sahip değildir. Mutajenik embriyotoksik, teratojenik ve gonadotropik etkileri yoktur
Çevre üzerinde zararlı bir etkisi yoktur. Metastabildir ve zamanla su icinde sodyum klorür çözeltisi oluşturarak ve oksijen açığa çıkararak çözünür. AQUAMIRUS®’da toksisite olmadığından ve su olana kadar kendiliğinden çözülmeye yönelik özelliğinden ötürü nötralize edilmeye gerek olmadan kanalizasyona boşaltılır. Flora ve Fauna için toksisite içermez.
AQUAMIRUS® sodyum klörürün ( tuz ) alkali sulu çözeltisinden elektrokimyasal analiz yöntemiyle ayrıştırılan oksijen, hipokloröz asit ve hidroperoksit oksidanların etkinleştirilmiş halidir. Etkinliğinin ana nedeni yüksek Redox ( 1200 mV ) değeridir. Mikroorganizmaları yok edişi sadece kimyasal yoldan değil elektrik akımı yardımıyla da gerçekleşir. Etkileşim süresi çok kısadır.

AQUAMIRUS® DÜNYASI