1971'den beriECA Teknolojisi

HAVUZLARDA DOĞAL DEZENFEKSiYON

Havuz keyfi sıcak hava ile birlikte serinleme ayrıcalığının yanı sıra bakteri, mantar ve virüs oluşumu bakımından çok büyük risk oluşturmaktadır. Otel, Turistik İşletmeler, Spor salonları ve evlerdeki havuzların temizliğine ve hijyene özen göstermek çok önemlidir. Bu yüzden kullanılan ürünlerin kalitesine dikkat etmek gerekir. AQUAMIRUS® kullanımı açık ve kapalı yüzme havuzlarının dezenfeksiyonunda en etkili metottur.

Havuz suyunun özelliklerini değiştirmeden yüzme keyfini artırır. Jakuzilerde ve SPA havuzlarında da kullanılır. AQUAMIRUS® ile içiniz rahat. Hem eğlenin hem serinleyin hem de hayatın keyfini yaşayın. Havuzda klor kokusunu sonlandırır. Suyun pH dengesini bozmaz. Asit kullanımı ortadan kalkar. Göz yanması sorunu sona erer. Dezenfekte edilen suyun duyusal özelliklerini iyileştirir. Yüzme kalitesi artar.

İnsana etkisi: AQUAMIRUS® doğaldır

AQUAMIRUS® solunum yoluyla uygulandığında veya mideye alındığında en düşük seviyede zararlı maddelerin sınıfına (sınıf IV) girer. Deri ve gözün üzerinde tahriş edici bir etkisi yoktur.

T.C. Sağlık Bakanlığı kriterlerine uygundur. Tüm havuz kimyasallarının yerine geçer. Sudaki alkaliteyi etkilemez, pH düşürücü gerekmez. Suda matlığı ve bulanıklığı giderir.

T.C. Sağlık Bakanlığı Havuz Yönetmeliği şartlarına uygundur. Yönetmelikte belirtilen başta Pseudomonas aeruginosa, Staphyloccoccus aureus, Escherichia coli, Enterococcus hirae olmak üzere tüm mantar ve bakterileri yok eder. Kalıcı etkisi nedeniyle oluşmalarını önler.

Çevreye etkisi: AQUAMIRUS® ekolojikti

AQUAMIRUS®’in çevre üzeride zararlı bir etkisi yoktur. Metastabildir ve zamanla su içinde sodyum klorür çözeltisi oluşturarak ve oksijen açığa çıkararak çözünür.

Aktif bileşenlerinin mega-stabilizesinden dolayı hiçbir mikroorganizma sürekli ya da uzun süreli direnç geliştiremez. Mikroorganizmaların dirençli türlerinin ortaya çıkmasını önler.

Çevre dostudur. Kendi kendine ayrışma özelliği ile dış ortamda birikme yapmaz. Zararlı klor bileşenleri ya da her hangi yan ürün oluşturmaz. İnsanlar ve çevre için güvenlidir. Toksik ve zehirli madde içermez. Cilde, saçlara ve giyeceklere zararı olmaz.

HAVUZLARDA ECAPRO KULLANIM DÜZENi

Kum filtreleri öncesinde hatta otomatik olarak besleyerek havuzu istenilen seviyede tutar. Kum filtrelerinin belirgin şekilde temiz kalmasını sağlar. Yüzme kalitesini hissedilecek oranda artırır. Göz kızarması ve klorun bilinen tüm yan etkilerini ortadan kaldırır.

Havuzun yapısını, derzleri veya ekipmanlarını aşındırmaz. Borularda biyofilmi yok eder. Havuz zemin ve kenarlarının temiz kalmasını sağlar. Taşınma ve depolanma riski taşımaz ve tehlikesi yoktur.