1971'den beriECA Teknolojisi
hastahane

Hastaneler

Ana etken maddesi HİPOKLORÖZ ASİT’tir. Diğer etken maddeler Klor Dioksit ( ClO2 ), Ozon ( O3 ) ve Hidroperoksit bileşenleri ile birlikte saniyeler içinde etkili olur. Hızla yayılır. Minimum etkileşim süresine sahiptir.

AQUAMIRUS® yüksek REDOX ( ORP ) değeri sayesinde dezenfeksiyon etkisini, mikroorganizmaların hücre zarını patlatarak gösterir. Bu özelliğinden dolayı çok etkili ve geniş spektrumlu bir dezenfektan maddedir. Bakteri, virüs, spor ve mantarlar (kandidiyazis, dermatomikozlar), enfeksiyonlar (tüberküloz dâhil) üzerinde tamamen etkili bir dezenfeksiyon ve sterilizasyon işlemi gerçekleştirir.

Yıkama ve temizleme gücü, Sterilizasyon öncesi temizleme ile sterilizasyon aşamasının bileşmesine olanak tanır. Tıbbi cihaz ve maddelerin sterilizasyon öncesi temizliğiyle birlikte dezenfeksiyonunda ve endoskopların üst düzey dezenfeksiyonunda kullanılır.

Solunum yoluyla ya da mideye alınmaya yönelik toksisitenin (Sınıf IV) en düşük dereceli sınıfındadır. Hastaların bulunduğu ortamdaki havanın dezenfeksiyonu insan mevcutken yapılabilir. Deride tahriş edici etkisi olmaz.

Doğum servislerinde ve çocuk bakım merkezlerinde kullanım için güvenlidir.

Tıbbi atıkların dezenfeksiyonunda ve bulaşıcı hastalıklar hastanelerinin atık suların dezenfeksiyonunda yaygın olarak kullanılmaktadır. Ambulansların iç kısımlarının ve hasta taşıma araçlarına ait eşyaların dezenfeksiyonunda uygulanır. Ekonomiktir. Uygun maliyetli ve kullanımı kolaydir.

hastahane
hastahane